Kotva
Aktuálně
Bakaláři

Mapa webu
A
A
A

Aktuality z dění fiktivní firmy

Vloženo: 1.1.2022 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 162082x
Fiktivní firma je nástrojem pro rozvoj podnikatelských kompetencí žáků středních a vyšších odborných škol. Poskytuje jim možnost aktivně rozvíjet své obchodní dovednosti a znalosti. Jedná se o virtuální společnost, která je vedena jako by skutečně existovala. Simuluje reálné procesy, produkty a služby.

Co je fiktivní firma? (převzato z Nár. ústavu pro vzdělávání)

Den pro školu

Studenti střední odborné školy se zapojili do projektu Den pro školu. Projekt  zprostředkovává inspirativní semináře odborníků/dobrovolníků ve školách, kteří předávají své zkušenosti a sdílí životní příběhy své životní příběhy se studenty. Přednášky lektorů probíhaly ve specializované učebně pro výuku předmětu fiktivní firma v únoru a v březnu.

Dvě přednášky se uskutečnily na přání maturantů. V pondělí, 14. února se konala přednáška lektora Ing. Jiřího Fialy na téma vzdělávání jako celoživotní proces, motivace k poznání, proč si vybrat dráhu profesionálního vzdělavatele. V pondělí 7.března proběhl interaktivní workshop s psychoterapeutem Martinem Zikmundem zaměřený  na stress management, duševní zdraví, meditaci.

Ve středu,  23.února se uskutečnily dvě přednášky. Dopoledne lektor Michal Muláček poutavě přednášel pro třetí ročník obor hotelnictví na téma gastronomie, provoz restaurace a kavárny, developerská činnost, návykové látky a gastronomie. Odpolední přednáška lektora Jiřího Žíly na téma gastronomie, od číšníka po vedení kuchyně, uspořádání baru, návykové látky a gastronomie byla určena pro první a druhý ročník studentů obor kuchař- číšník.

V pondělí 21. března přijel na přednášku pro studenty druhého ročníku obchodní akademie Karel Bechník. Ve své přednášce se na přání studentů se zaměřil na Marketing – základy, brand, vedení lidí, vztahy na pracovišti a bezpečnost na internetu. Spokojení studenti projevili zájem o navázání dlouhodobější spolupráce s lektorem.

Děkujeme autorům projektu Dne pro školu za propojení školy s dobrovolníky z praxe, kteří studenty mohou inspirovat a podpořit v rozhodování a jejich dalších plánech.

 

OSTRAVSKÝ VELETRH PŘÍLEŽITOSTÍ

Zástupce studentů 2.A se zúčastnili dne 24. března veletrhu fiktivních firem s názvem Ostravský veletrh příležitostí. Na letošním ročníku bylo k vidění 30 stánků fiktivních firem z Česka a Slovenska. Podniky zákazníkům nabízeli k prodeji cukrovinky, vonné esence, ochucená piva, výrobky vlastní kuchyně a další produkty.

Odborná porota hodnotila zúčastnění v několika kategoriích, zajímala se například o komunikaci v angličtině, ústní prezentace firmy, podnikatelský nápad, nejoriginálnější nástěnný kalendář, webové stránky a obchodní stánek.

Skvělá atmosféra dotvořila celkový obraz tohoto veletrhu a stala se inspirací pro naše studenty v účasti fiktivní firmy naší školy LRK Parts, s.r.o. na dalších veletrzích.

 

 
 
Ani letos jsme nevynechali účast v Ekonomické olympiádě!
 
Ve čtvrtek 26.11.2020 proběhlo na naší škole školní kolo Ekonomické olympiády.
Žáci 4.A si otestovali znalosti z oblasti ekonomiky a financí. 
Testování probíhalo on-line formou. Žáci měli odpovědět na celkem 25 testových otázek.
Držíme palce našim žákům k umístění do krajského kola!
 


Zaměstnanci fiktivní firmy Cleaning Masters, s.r.o. se účastnili akce - Schola PragensisVe dnech 11.12.-12.12.2019 navštíví 24. ročník regionálního veletrhu fiktivních firem v Plzni spolu s naší nově fungující fiktivní firmou Parfume for YOU, s.r.o.


Fiktivní firma oslavila 1. narozeniny

OSLAVILI JSME PRVNÍ ROK!


Naše fiktivní firma Cleaning Masters, s.r.o. uspořádala akci 1. Narozeniny fiktivní firmy, kde jsme společně s vedením školy, učiteli, spolužáky a ostatními návštěvníky oslavili náš nepředvídatelně úspěšný první rok na trhu. Během něj stihla naše firma získat mnoho významných ocenění (cena CEFIF, 1. místo soutěže o nejlepší marketingový slogan na veletrhu v Žatci a v neposlední řadě 5 našich zaměstnanců získalo prestižní certifikát CEFIF), navázat dobré vztahy s našimi obchodními partnery, utužit kolektiv a také užít si společně spoustu krásných chvil.

Tímto děkujeme škole za zázemí pro naše podnikání a těšíme se na naši další práci a pokroky.

 

Linda Petránková 

ředitelka fiktivní firmy 

Více foto viz FotogalerieGRATULUJEME ZA ÚSPĚŠNĚ ZVLÁDNUTÝ PRVNÍ ROK!!! 

Žáci třídy 2.A oboru Obchodní akademie získali od Centra fiktivních firem (CEFIF) speciální ocenění.

Toto ocenění je výstupem z činnosti fiktivní firmy, ve které žáci pracovali s vynikajícími výsledky.

Centrum fiktivních firem (CEFIF), na základě splnění kritérií, udělilo pěti nejlepším žákům certifikáty.

Nyní je činnost fiktivní firmy, na dobu letních prázdnin přerušena, avšak očekáváme, že v příštím školním roce budou žáci dále úspěšně pokračovat ve svém podnikání a třeba nám zde vznikne nová a neméně prosperující fiktivní firma.


Úvaha na téma "Co mi dala fiktivní firma"

Projekt fiktivních firem na SŠ se mi velmi zalíbil. Práce ve fiktivní firmě mi dává přibližný obraz toho, jak by to jednou mohlo teoreticky fungovat i v reálné firmě. K tomuto předmětu se vážou různé praktické povinnosti, které nám napomáhají k rozvoji ekonomického myšlení.

Naše fiktivní firma Cleaning Masters, s.r.o. bude začátkem příštího školního roku slavit již dva roky úspěšného působení.  Za tuto dobu jsme se účastnili několika veletrhů, kde jsme se seznámili s prostředím trhu a měli možnost obchodovat s dalšími firmami. Veletrhy jsou pro nás přínosné především po stránce komunikativní – znalost vhodné obchodní komunikace je pro mě motto úspěchu.

Tyto zkušenosti a vědomosti jsou pro mě velmi cenné a důležité, protože je v budoucnu mohu uplatnit i v běžném životě.

Zpracovala: Tereza Balková, oddělení marketingu


25. Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze

Ve dnech 20. - 22.3.2019 se naše fiktivní firma Cleaning Masters, s.r.o. účastnila Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v pražských Holešovicích.

V hodinách fiktivní firmy jsme se na tento veletrh připravovali již od začátku druhého pololetí. Marketingové oddělení navrhovalo a připravovalo veletržní stánek, nový katalog a vizitky, management se věnoval přípravám dvojjazyčné prezentace firmy a všichni zaměstnanci nacvičovali i obchodování v anglickém jazyce.

Na veletrhu se nám líbilo. Měli jsme jedinečnou příležitost potkat se s konkurencí, inspirovat se a vzájemně si vyměnit zkušenosti nejen s českými firmami. Veletrh nám přinesl nejen nově navázané spolupráce, ale hlavně nové zkušenosti a motivaci posouvat se dál.

Naši účast na veletrhu považuji za obrovský úspěch, i vzhledem k tomu, že jsme nově založená fiktivní firma (většina firem funguje několikátým rokem).

                                                                                                         

                                                                                               Linda Petránková

                                                                       Ředitelka FIF Cleaning Masters, s.r.o.Spustili jsme webové stránky!

Zveme Vás na návštěvu!

 

Nyní se můžete o naší fiktivní firmě Cleaning Masters, s.r.o. dozvědět více i na webových stránkách: https://cleaningmasters.webnode.cz/

 

Rádi Vás také osobně přivítáme, v naší učebně fiktivní firmy, která se nachází ve druhém patře v budově školy.

 

Navštívit nás můžete každé úterý od 11:55 do 12:40 a každou středu od 13:10 do 14:50 přímo v učebně fiktivní firmy.

Naši zaměstnanci Vám prostřednictvím katalogu nabídnou služby, které poskytujeme, rádi Vás také seznámíme s naší činností a v neposlední řadě si můžete prohlédnout prostory, ve kterých pracujeme.

Dále Vás zveme na 25. Mezinárodní veletrh fiktivních firem na Výstaviště Praha - Holešovice (Křižíkův pavilon B) ve dnech 21. 3. 2019 (od 09:00 do 16:00) a 22. 3. 2019 (od 09:00 do 13:00).

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Tým zaměstnanců Cleaning Masters, s.r.o.

 


Ze žateckého veletrhu jsme si odvezli pohár!

Ve dnech 6.- 7. února se naše fiktivní firma Cleaning Masters, s.r.o. účastnila regionálního veletrhu fiktivních firem v Žatci, který byl pořádán na OA a SOŠZE. 

 

Po přípravě našeho veletržního stánku jsme zhlédli slavnostní zahájení a pěvecké vystoupení a pustili jsme se do obchodování. 

 

Od našeho prvního veletrhu jsme udělali kus práce, zlepšili jsme vzhled stánku, změnili jsme aktuální nabídku a celkově jsme se více soustředili na propagaci. 

 

Účastnili jsme se celkem čtyř soutěžních disciplín: Stánek, Katalog, Leták a Reklamní slogan. 

 

V jedné ze soutěžních disciplín jsme získali, pro nás velmi významné ocenění - 1. místo za nejlepší reklamní slogan. 

 

Troufám si říci, že jsme se na trhu fiktivních firem zařadili mezi úspěšné firmy a těším se, jak budeme náš úspěch prohlubovat. 

 

Linda Petránková

ředitelka fiktivní firmy  


 

VELETRH FIF OA VINOHRADSKÁ

Žáci třídy 2.A oboru Obchodní akademie se účastnili 13. regionálního veletrhu fiktivních firem na Obchodní akademii Vinohradská. 

 

Mají tedy v tomto roce za sebou první veletrh, ze kterého si odnesli Pamětní list a především cenné poznatky a nové zkušenosti. 

 

Přípravy však nekončí, 6.2.-7.2.2019 se zaměstnanci fiktivní firmy účastní dalšího regionálního veletrhu a pojedou obchodovat a soutěžit do Žatce. 

 

 

AKTUALITY Z FIKTIVNÍ FIRMY

První pololetí bylo pro naši firmu velmi produktivním a úspěšným. Od založení firmy, až po získání ceny CEFIF (Centra fiktivních firem při NÚV). Toto ocenění nás velmi motivovalo k další práci a zlepšování.

Na plzeňském veletrhu jsme utržili 748 560 Kč a vynaložili 27 484 Kč. Všichni jsme se toho hodně naučili, například jsme si osvojili průběh zápisu firem do živnostenského a obchodního rejstříku, uzavírání pracovních smluv se zaměstnanci a propagaci firmy na veletrzích.

Momentálně se chystáme na regionální veletrh fiktivních firem na OA Vinohradské (30.1.2019) a na třídenní mezinárodní veletrh fiktivních firem na holešovickém výstavišti, který proběhne v březnu.

 

Linda Petránková

ředitelka fiktivní firmy


Veletrh fiktivních firem v Plzni


Žáci třídy 2.A oboru Obchodní akademie reprezentovali školu na veletrhu fiktivních firem v Plzni, který se konal ve dnech 12. - 13.12.2018.

 

Velkou motivací pro jejich další práci bylo speciální ocenění poroty.

 

Studentská firma vznikla jako nová firma s unikátním konceptem, který spočívá v kombinaci prémiové úklidové služby s respektem a úctou k životnímu prostředí. Firma dále poskytuje nadstandartní služby a poradenství. Kromě úklidových služeb, na které se primárně zaměřuje, vytváří dekorace do interiéru kanceláře a zajišťuje občerstvení na meetingy s obchodními partnery. 
 

Další foto viz FotogalerieTato webová stránka používá cookies
Tato webová stránka používá nezbytné technické cookies pro zajištění správné funkcionality webu.

Dále může web používat cookies pro analýzu pohybu uživatelů na webu a pro reklamní účely.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.
Nastavení cookies
Tyto webové stránky využívají cookies pro zajištění správné funkcionality webu, pro analýzu pohybu uživatelů na webu a pro reklamní účely. Zde můžete přijmout či odmítnout některé druhy cookies, které nejsou nezbytné pro základní funkcionalitu webu. Svůj souhlas můžete kdykoliv v budoucnu odebrat či znovu udělit.
Základní technické cookies
Tyto cookies jsou nutné pro základní funkcionalitu webu. Patří sem například přihlašování uživatelů, nebo uložení informací o souhlasu s ostatními cookies.
Analytické cookies
Analytické cookies ANONYMNĚ ukládají data o pohybu na stránkách, stráveném času u jednotlivých stránek apod.
Marketingové cookies
Marketingové cookies sledují návštívené stránky uživatele a jsou využívané k cílené reklamě u služeb jako je např. Facebook, Seznam nebo Google.